Papír, kostky a pravidla

07.08.2019

Před začátkem hry by měl PJ vysvětlit družině podle jakých pravidel se bude hrát. Jestli zvolí Dračí doupě 1.6, Dračí doupě 2, Dungeons and Dragons....těchto variací je nespočet.

Jaké kostky budou používat se vztahuje k pravidlům, například Dračí Doupě 2 využívá dvě šestistěné obyčejné kostky a při jejich hodu přičítáte bonus máte-li a součet musí být 9 ači výšší dle obtížnosti. Je to jednoduché protože tyto kostky má kažký v člověče nezlob se a to trochu bere to kouzo drd. Oproti tomu v Dungeons and Dragonst se hází 20 stěnem, přičte se bonus pokud je přičte bonus. Tedy pokud musíme překonat SO (Stupeň Obtížnosti) 15 tak s 12+2 neuspíváme. Dračí doupě 1.6 používá procenta a to na 100stěnnce či spíše 2 desetistěnky a na jedné jsou čísla po 10. Kostky lze nahradit generátory.

(https://www.wizards.com/dnd/dice/dice.htm osobně používám tento).

Papír snad nemusím vysvětlovat ale tak pro jistotu. Papír slouží k poznámkám, deníku postavy nebo ilustrací jak vypadá váš oponent či jaký krasavec/krasavice jste.

Hudba má svým způsobem i své kouzlo. Když vám PJ řekne že jsme vstoupili do chrámu a pustí do pozadí chorál je to cenný efekt navíc díky čemuž této hře propadnete víc nebo když v do bitevní vřavy pustí skirmish hudbu čímž se vám trochu vyplavý i adrenalin nebo husí kůže. Dalším příkladem (jako by jich nebylo hodně) je například cestování a do pozadí klidná hudba potůčku.

Rekvizity jsou už pro zkušenější hráče. Pokud jste opravdu zapálení do hry a své postavy tak můžete si vytvořit cosplay (co nejpodobnější až dokonalý kostým) a v něm hrát nebo se prezentovat. Plastové elfí uši nebo plášť není problém sehnat a za tyto zmíněné rekvizity zaplatíte (z číny) okolo 600 korun. A to se vyplatí.

Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky